Aparat nakladkowy na zęby

Obecnie nie trzeba zakładać nieestetycznego aparatu na zęby z metalowymi elementami, aby móc pozbyć się wady zgryzu. Jest wiele nowoczesnych rozwiązań protetycznych. Godny polecenia będzie aparat nakładkowy na zęby. Nie zakłada się go na stałe, co wiąże się oczywiście z szeregiem zalet. Warto dowiedzieć się nieco więcej na temat nakładek na zęby. Pozostają one niemalże niewidoczne. Koszty leczenia nie są wysokie, często nawet niższe niż w przypadku tradycyjnego leczenia ortodontycznego.

Niewidoczny aparat nakładkowy na zęby

Jeśli ktoś szuka niewidocznego aparatu ortodontycznego, czyli rozwiązania estetycznego, to powinien zainteresować się nakładkami. Nie są one mocowane na stałe na zęby, ale nadal świetnie spełniają swoje zadanie. Stopniowo przesuwają zęby, czyli prostują jak. Powracają one ze swoich pierwotnych pozycji, co przekłada się oczywiście na piękny uśmiech. Wady zgryzu są problemem, który powinno się wyeliminować. Nakładki nosi się przez 22 godziny na dobę. Są wyjmowane tylko na czas jedzenia, picia, mycia zębów. Ogromną zaletą aparatów nakładkowych jest to, że łatwo się do nich przyzwyczaić. Nie występują żadne problemy z mówieniem. Do produkcji szyny sięga się po specjalny materiał termoplastyczny. Powstaje z surowców w pełni bezpiecznych w użytkowaniu. Jako że aparat nakładkowy jest przezroczysty, to pozostaje niemalże niewidoczny. Jeśli dla kogoś kwestia estetyki jest ważna, to powinien zastanowić się nad wybraniem takiego rozwiązania. W przypadku leczenia aparatem nakładkowym można mówić o wysokiej skuteczności.

Ile kosztuje aparat nakładkowy na zęby?

Jeśli ktoś do decyduje się na aparat nakładkowy na zęby, to interesuje go, z jakimi wiąże się to kosztami. Nie można jednoznacznie stwierdzić, ile ktoś zapłaci za leczenie, bo na cenę wpływa wiele czynników. Zależy ona w dużej mierze od wady zgryzu, skomplikowania przypadku, długości leczenia, dodatkowych czynności. Czasem wystarczy kilkanaście tysięcy złotych, innym razem koszty zwiększają się do kilkudziesięciu tysięcy złotych. Na cenę składa się zarówno aparat nakładkowy na zęby, jak i częstotliwość wizyt kontrolnych. Jeśli wada zgryzu jest niewielka, to leczenie może wynieść mniej niż 10 000 zł.

Kto może nosić nakładki na zęby?

Aparat nakładkowy na zęby to świetne rozwiązanie dla wielu osób. Mogą korzystać z niego dorośli i nastolatkowie. Świetnie nadaje się przy wadach zgryzu niewielkich i średnich. Jeśli problemem są stłoczone zęby, szpary między nimi, to warto zdecydować się na aparat nakładkowy. Jest to rewelacyjna opcja dla osób aktywnych fizycznie. Nakładki można w każdej chwili zdjąć i założyć we własnym zakresie. Przekłada się to na ogromny komfort podczas spożywania posiłków i mycia zębów. W przypadku nakładek można mówić o braku reakcji alergicznych. Nie zawierają one metalu. Ogromnym plusem będzie także brak konieczności wprowadzania zmian w swojej dotychczasowej diecie, jak ma to miejsce przy leczeniu ortodontycznym tradycyjnym aparatem stałym. Żadne resztki pokarmowe nie utkną między zamkami.