Czy wybielanie zębów laserem jest bezpieczne?

Wiele osób zastanawia się, czy wybielanie zębów laserem jest bezpieczne. Można śmiało powiedzieć, że dbanie o zęby ma wpływ na to, jak inni nas postrzegają. Czyste i proste uzębienie pozytywnie wpływa na życie zawodowe, a do tego polepsza nasze kontakty społeczne. Czasami jednak codzienna pielęgnacja nie jest wystarczająca. W tym artykule wyjaśnimy, czy wybielanie zębów laserem jest bezpieczne, a także podpowiemy, jak się do tego przygotować.

Ile utrzymuje się laserowe wybielanie zębów?

Badania respondentów potwierdzają, że wyznacznikiem atrakcyjności są białe zęby. Jednak nie jest to tylko estetyczny aspekt, ponieważ ma to również wpływ na osobisty komfort. Niektórzy ludzie traktują zabieg wybielania jako inwestycje w swoją karierę. Aktualnie wiele metod laserowego wybielania zębów stosuje się w stomatologii. Postęp technologiczny sprawił, że obecnie możemy korzystać z rozwiązań, o których dawniej mogliśmy jedynie pomarzyć. Laserowe wybielanie zębów utrzymuje się nawet kilka lat.

Czy laserowe wybielanie zębów niszczy szkliwo?

Wszystkie dostępne metody wybielania opierają się dokładnie na tej samej zasadzie działania lasera. Najpierw dentysta musi nałożyć żel na dziąsła pacjenta. Warto podkreślić, że żel ma chronić przed działaniem wybielającego środka. Żel utwardza się w lampie UV, a następnie nakłada preparat wybielający, który zawiera nadtlenek wodoru. Naświetlanie zębów niebieskim światłem emitowanym przez laser diodowy jest ostatnim etapem. Zamiast lasera diodowego można wykorzystać lampę LED. Pamiętaj, żeby właściwie przygotować swoje zęby przed decyzją o skorzystaniu z laserowego wybielania. Powinieneś zadbać przede wszystkim o wypełnienie wszystkich ubytków. Jeśli tego nie zrobisz to może dojść do nadwrażliwości oraz uszkodzeń, które wymagają leczenia kanałowego. Żeby efekt wybielenia był taki sam na wszystkich zębach to spróbuj wcześniej usunąć płytkę oraz kamień nazębny. To, czy wybielanie zębów laserem jest bezpieczne zależy głównie od gabinetu i doświadczenia lekarza stomatologa. Dentysta powinien założyć pacjentowi okulary ochronne, które zabezpieczą oczy przed światłem lampy lub lasera. Cały proces wybielania zajmuje około 60 – 70 minut.

Czy warto wybielać zęby laserem?

Nałożenie przez dentystę żelu wybielającego na zęby jest pierwszym krokiem po zabezpieczeniu dziąseł. Trzeba dodać, że trzykrotnie powtórzy będzie proces nakładania żelu i jego utwardzania. Nawet do 3 lat może utrzymać się efekt wybielenia zębów. Metoda Zoom jest najnowocześniejsza i stosowana w 90 krajach na świecie. Starsi pacjenci chcieliby polepszyć stan swojego uzębienia, ale nie wiedzą, czy wybielanie zębów laserem jest bezpieczne. Koszty laserowego wybielania zębów będą znacząco się różniły w zależności od kliniki, w której zdecydujesz się wybielić zęby. Już za 150 zł można laserem wybielić pojedynczy ząb. Za dwa łuki zębowe trzeba będzie zapłacić 2-3 tys. zł. Po dokładnym przeczytaniu tego artykułu powinieneś już wiedzieć, czy wybielanie zębów laserem jest bezpieczne. Istnieją również pewne przeciwwskazania do wybielania, dlatego najlepiej skonsultować wszystko ze swoim lekarzem prowadzącym. Specjalista będzie wiedział, co zrobić z pacjentem w danej sytuacji.